Volumevergrotende middelen
Psyllium, sterculiagom en zemelen kunnen gebruikt worden tijdens de zwangerschap. Deze middelen worden niet opgenomen vanuit het maagdarmkanaal.
Osmotisch werkende laxantia
Lactulose, lactitol, macrogol, magnesiumhydroxide en sorbitol kunnen in de geadviseerde doseringen gebruikt worden tijdens de zwangerschap. De voorkeur gaat uit naar lactulose, macrogol en lactitol. Deze middelen worden niet of weinig opgenomen vanuit het maagdarmkanaal. Het gebruik van deze middelen tijdens de zwangerschap is weinig onderzocht. In de praktijk worden ze echter veel gebruikt. Bij het gebruik van deze laxeermiddelen tijdens de zwangerschap zijn nadelige effecten niet waarschijnlijk.
Darmlediging
Macrogol, natriumsulfaat, natriumfosfaat, natrium-/kalium-/magnesiumsulfaat, magnesiumoxide/citroenzuur/picozwavelzuur kunnen (eenmalig) voor colonlavage gebruikt worden. Deze middelen zijn in de zwangerschap niet onderzocht. Een effect op zwangerschap wordt echter bij eenmalig gebruik niet verwacht.
Laatst bijgewerkt op 20-07-2020