DEET
Producten met 30% DEET zijn even effectief tegen muggensteken als producten met een hogere concentratie, wel is de werkingsduur korter. Er is maar weinig onderzoek gedaan naar het gebruik van DEET in de zwangerschap. Er is vrijwel geen gedocumenteerde ervaring opgedaan in het 1e trimester. In een studie werden geen nadelige effecten gezien op de zwangerschap of het (ongeboren) kind bij gebruik in het 2e of 3e trimester.
DEET heeft toxische eigenschappen. Neurologische effecten kunnen optreden bij mensen die DEET gebruiken op de huid. Dit wordt echter voornamelijk gezien bij overmatig gebruik. Uit voorzorg wordt geadviseerd de blootstelling tijdens de zwangerschap zo laag mogelijk te houden. DEET wordt tot 17% door de huid geabsorbeerd en passeert de placenta.
Icaridine
Er is nog geen humane ervaring gedocumenteerd met het gebruik van icaridine tijdens de zwangerschap. Het gebruik wordt daarom uit voorzorg afgeraden. Icaridine wordt voor ongeveer 4% door de huid geabsorbeerd. Het is niet bekend of het de placenta passeert.
Laatst bijgewerkt op 27-02-2023